Pomoc

Masz pytania? Poszukaj odpowiedzi w najczęściej zadawanych pytaniach.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, napisz do nas.

Nadawanie przesyłek


Gabaryt A
Max 80 x 380 x 640 mm
minimalna wysokość 1 mm

Gabaryt B
Max 190 x 380 x 640 mm
minimalna wysokość 81 mm

Gabaryt C
Max 410 x 380 x 640 mm
minimalna wysokość 191 mm

1. Dobierz odpowiedni karton

Opakowanie powinno być dopasowane do charakterystki produktu, który będzie w nim transportowany. Karton powinien mieć odpowiednią twardość i nie powinien posiadać uszkodzeń mechanicznych. W zależności od wrażliwości towaru na uszkodzenia oraz jego wagi, należy dobrać odpowiednią grubość opakowania - przykładowo, dla paczek o wadze powyżej
5 kg zastosuj karton z tektury minimum dwuwarstwowej (o gęstości 600 g/m2), dla paczek powyżeh 20 kg zastosuj tekturę trzywarstwową (o gęstości powyżej 750 g/m2).

2. Wypełnij opakowanie

Zastosuj materiał wypełniający pustą przestrzeń wewnątrz kartonu. Zadaniem wypełnienia jest przyjęcie działających na przesyłkę czynników zewnętrznych i nie przekazywanie ich na produkt. Prawidłowe wypełnienie opakowania uniemożliwia jego uszkodzenie na skutek zgniecenia.

3. Zablokuj produkt wewnątrz

Unieruchomienie produktu ma za zadanie przeciwdziałać możliwości przemieszczania się zawartości wewnątrz opakowania. Przemieszczający się produkt może uszkodzić się sam (np. o inny produkt, o opakowanie) lub przebić opakowanie i uszkodzić inną przesyłkę.

4. Oddziel produkt wewnątrz

Oddzielenie produktów od siebie eliminuje możliwość wzajemnego uszkodzenia się produktów lub uszkodzenie opakowania. Stosuj ten sposób pakowania w przypadku wysyłania wielu opakowań jednostkowych.

5. Zamknij i zaklej

Prawidłowo zamknięte i zaklejone opakowanie nie dopuszcza do samoistnego otwarcia się paczki i ubytku zawartości. Sposób prawidłowego zamykania i oklejania przesyłki - zamykanie na tzw. podwójną literę “H”. Stosuj taśmę o szerokości minimum 48 mm.

Więcej informacji znajdziesz w Poradniku Pakowania firmy InPost

Opakowania i materiały eksploatacyjne takie jak: foliopaki, pudełka, koperty, kangurki czy etykiety
można kupić wysyłając wiadomość z informacją o zamówieniu na adres wsparcie@kuriers.eu

Pamiętaj aby umieszczona etykieta była umieszczona na równej powierzchni, była czytelna. Zedrzyj stare etykiety, jeśli używasz kartonu, który wcześniej był wykorzystywany.

Więcej informacji znajdziesz w Poradniku Pakowania firmy InPost